۲۸ خرداد ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۲۹۵۷۵ ۰۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷ دسته : تولید و اشتغال, گفتگو
۰

قربانی با بیان اینکه تولید کنندگان سرمایه کافی برای تولید ندارند، گفت: دولت نیز با عدم پرداخت بدهی به آن ها مشکل را تشدید می کند و موجب می شود تولیدکنندگان به سمت ورشکستگی حرکت کنند. به عنوان مثال ما بعد از تعیین میزان مالیات مدت کمی زمان برای پرداخت آن داریم درحالی که تا آن زمان دولت مطالبات ما را پرداخت نکرده است. یعنی ما برای پولی که از دولت نگرفته ایم باید به دولت مالیات پرداخت کنیم.

عزیز قربانی مدیر چندین کارخانه در غرب کشور و کارآفرین نمونه ملی در گفتگو با مقاومتی نیوز به تشریح مشکلات و موانع موجود در فضای کسب و کار کشور پرداخت.

برخلاف شعارها از تولید داخلی حمایت نمی شود

قربانی با بیان اینکه بر خلاف شعارهایی که در جهت حمایت از تولید در کشور داده می شود، حمایت قابل توجهی از تولیدکننده ها انجام نمی شود، گفت: هدف بیشتر افرادی که سرمایه خود را در بخش تولید قرار می دهند کمک به کشور و ایجاد اشتغال برای چند کارگر ایرانی است اما در کشور به آن ها  اهمیتی داده نمی شود.

وی در ادامه گفت: سیاست‌های کشور به نفع تولیدکنندگان نیست. به طور مثال برای خرید مواد اولیه، دولت مزایده انجام می دهد و ما برای تامین مواد اولیه باید پول بیشتری بپردازیم؛ اما از طرف دیگر دولت برای خرید محصول تولید شده توسط شرکت ها، مناقصه برگزار می کند و ما مجبور هستیم با قیمت های کمتر محصول خود را بفروشیم.

دولت مطالبات تولید کننده ها را در زمان مقرر پرداخت نمی کند

مدیر شرکت الوند پلاستیک در ادامه افزود: تولیدکننده ها برای خرید مواد اولیه باید پول را قبل از خرید بپردازند، ولی هنگامی که تولیدکننده ها محصول خود را به دولت می فروشند برای گرفتن پول آن با مشکل مواجه می شوند و مسئولین دولتی طبق قرارداد عمل نمی کنند. آن ها بخشی از پول تولیدکننده ها را پرداخت کرده و بخش دیگر از مطالبات را بعد از چندین ماه به صورت ارائه اوراق قرضه پرداخت می کنند.

قربانی در تکمیل صحبت هایش گفت: درحالی که تولیدکننده ها سرمایه کافی برای تولید ندارند و مجبورند از بانک با سود ۱۸ درصد وام بگیرند، دولت نیز با عدم پرداخت بدهی، باعث تشدید مشکل می شود.

تولیدکنندگان برای پولی که نگرفته اند باید مالیات بدهند

وی در ادامه با بیان اینکه حدود ۱۰ درصد از کل فروش کارخانه به عنوان مالیات به اداره دارائی پرداخت می شود، گفت: ما بعد از تعیین میزان مالیات مدت کمی زمان برای پرداخت آن داریم درحالی که تا آن زمان دولت مطالبات ما را پرداخت نکرده است. یعنی ما برای پولی که از دولت نگرفته ایم باید به دولت مالیات پرداخت کنیم.

قربانی افزود: اگر این مالیات را در مدت تعیین شده پرداخت نکنیم، سابقه چندین ساله ما از بین رفته و به لیست سیاه اداره دارایی وارد می شویم. در واقع یک سیستمی در کشور به وجود آمده که به تولید کشور فشار می آورد.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.