۲۸ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۲۸۹۲۶ ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵دسته : خبر, غذا و کشاورزی
۰

یوسفیان با اشاره به تسهیلات صندوق کارآفرینی امید برای اشتغال روستائیان، گفت: ایجاد صنایع تبدیلی علاوه بر اشتغالزایی در روستا، موجب کاهش مهاجرت جوانان به شهرها نیز می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد مقاومتی (مقاومتی نیوز)، رضا یوسفیان املشی، کارشناس توسعه کسب و کار روستایی در برنامه «روستای ما» رادیو اقتصاد در خصوص صنایع تکمیلی و تبدیلی و نقش آن در توسعه روستاها نکاتی را مطرح کرد.

یوسفیان گفت: به طور کلی اقتصاد روستایی کشور از تنوع و کارکردهای مختلفی برخوردار است که این امر لزوم توجه بیشتر به این بخش از عرصه اقتصادی کشور را ایجاب می‌کند.

توسعه صنایع تبدیلی، راه کاهش مهاجرت

وی افزود: صنایع تبدیلی در روستاها نقشی مهم هم برای اشتغالزایی به ویژه برای جوانان روستایی دارد و از مهاجرت بی رویه آنان به شهر  خواهد کاست و هم باعث توسعه اقتصادی روستاها می شود و کسب و کار ایجاد می کند.

کارشناس توسعه کسب و کار روستایی ادامه داد: صنایع تبدیلی در روستاها از این منظر برای ما مهم هستند که امکان اتصال تولیدات روستایی را به بازار فراهم می کنند. توسعه کسب و کار در روستا شکل نمی گیرد مگر این که یک تولید کننده اصلی و یک فعال اقتصادی پیشرو وجود داشته باشد.

وی افزود: ما با ایجاد واحدهای جدید صنایع تبدیلی کمک می کنیم ظرفیت جدیدی به تولید روستا اضافه شود.

یوسفیان در پاسخ به سوالی در خصوص ضروریات ایجاد صنایع تبدیلی در روستاها گفت: تکنولوژی سطوح مختلفی دارد و فرآوری نیز در این حوزه شدنی است؛ الزاما در این بخش با یک سرمایه اندک می شود شروع به کار کرد و لزوما به سرمایه هنگفتی احتیاج نیست، منتها این صنایع نیازمند سرمایه در گردش بیشتری هستند.

وی افزود: سرمایه گذاران روستائی در بخش صنایع تبدیلی می توانند به واحدهای صندوق کارآفرینی امید در سراسر کشور بروند و طرح موضوع کنند.

یوسفیان در پاسخ به این سوال که آیا به روستائیان شما طرح توجیهی برای ایجاد صنایع تبدیلی می دهید و یا خیر، گفت: طرح توجیهی مدل کسب و کار خود فرد است و نمی شود آن را برای کسی نوشت منتها ما کمک می کنیم آن فرد با شرایط واقعی تر طرحش را تکمیل کند و ارائه بدهد.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.