۳۰ تیر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۲۷۲۴۸ ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰ دسته : تولید و اشتغال, خبر خارجی
۰

شرکت خودروسازی تویوتا اعلام کرده است که قصد دارد با سرمایه گذاری ۱.۶ میلیارد دلاری، کارخانه جدیدی به منظور تولید خودرو در آمریکا راه اندازی نماید که بیش از ۴ هزار شغل در آمریکا ایجاد می‌کند. این اقدام شرکت تویوتا در واکنش به پافشاری ترامپ در حمایت از تولید و اشتغال داخلی و حضور شرکت های خارج از آمریکا به داخل این کشور بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد مقاومتی شرکت خودروسازی تویوتا تصمیم گرفته است با سرمایه گذاری در آمریکا کارخانه جدیدی در این کشور تأسیس کند و بخش بیشتری از محصولات خود را در خاک آمریکا تولید نماید. این اقدام شرکت خودروسازی تویوتا علاوه بر ورود سرمایه های خارجی موجب ایجاد اشتغال ۴ هزار نفری در آمریکا خواهد شد.

یکی از شعارهای اصلی ترامپ در زمان انتخابات ریاست جمهوری حمایت از تولید و اشتغال در داخل آمریکا بوده است. در همین راستا ترامپ بارها از شرکت های خودروسازی که محصولات خود را در خارج از آمریکا تولید میکنند ولی آن ها را در بازار آمریکا به فروش میرسانند، انتقاد کرده بود.

ترامپ از ابتدا بر این عقیده بود که شرکت های خودروسازی برای استفاده از بازار آمریکا باید محصولات خود را در آمریکا تولید کنند و برای کارگران آمریکایی اشتغال ایجاد نمایند. شرکت خودروسازی تویوتا نیز یکی از شرکت هایی بود که پیشتر مورد انتقاد ترامپ قرار گرفته بود.

اکنون شرکت خودروسازی تویوتا اعلام کرده است که قصد دارد با همکاری شرکت خودروسازی مزدا با سرمایه گذاری ۱.۶ میلیارد دلاری یک کارخانه جدید در آمریکا تأسیس کند و بخش بیشتری از محصولات تولیدی خود را در آمریکا تولید نماید.

شرکت های خودروسازی تویوتا و مزدا قصد دارند سالانه ۳۰۰ هزار خودرو در این کارخانه جدید تولید نمایند و آن ها را در بازار آمریکا به فروش برسانند. طبق برآوردهای انجام گرفته این کارخانه جدید بیش از ۴ هزار شغل در آمریکا ایجاد خواهد کرد.

دونالد ترامپ نیز به شدت از این تصمیم جدید شرکت خودروسازی تویوتا حمایت کرده و آن را حرکتی در راستای سرمایه گذاری برای ایجاد اشتغال در آمریکا دانسته است.

بنابراین میتوان گفت پافشاری ترامپ بر حمایت از تولید و اشتغال در داخل خاک آمریکا به مرور در حال به نتیجه رسیدن است و بخش های مختلف اقتصاد آمریکا به مرور زمان از نتایج آن بهره مند میگردند.

منبع: ایندیپندنتجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.