۲۷ مهر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۲۵۴۴ ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۱دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

واعظی وزیر ارتباطات با اشاره به قرارداشتن در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، گفت: دولت تمام هم و غم و امکاناتش را مصروف تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کرده و قرار نیست که به این سیاست‌ها شعاری نگاه کند. دولت بر این باور بوده است که تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور، اجرایی شدن کامل سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی به نقل از ایکنا، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ۲۸ مردادماه در سفر به شیراز و در مراسم بهره‌برداری بیش از ۲ هزار طرح مخابراتی در استان فارس، ارتباطات را زیرساخت دست‌یابی به توسعه پایدار در تمام بخش‌ها دانست و تاکید کرد که در سه سال گذشته تحولی شایسته در این حوزه شاهد بوده‌ایم.

واعظی با بیان اینکه در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور ۱۲۰ پروژه تعریف شده است، گفت: تا امروز مشکلات بیش از ۱۳۰۰ واحد صنعتی در کشور حل شده و ۳ هزار واحد صنعتی دیگر نیز در نوبت بررسی قرار دارند.

وی با تصریح اینکه تا پایان سال مشکلات ۱۰ هزار واحد کوچک و متوسط صنعتی در کشور حل خواهد شد، گفت: امروز صادارات نفتی و درآمد حاصل از آن با ۲۱ درصد رشد نسبت به ۵ ماه مشابه سال ۹۴ روبرو بوده است و شاهد کاهش ۷ درصدی واردات و افزایش صادرات بوده‌ایم.

واعظی با بیان اینکه تراز تجاری کشور برای اولین بار مثبت شده است، گفت: طی این مدت بالغ بر ۴۴۵ هزار شغل ایجاد شده و این نشانه‌‌دهنده آن است که اشتغال و ایجاد شغل، یکی از دغدغه‌های مهم دولت محسوب می‌شود.

وی با اشاره به کاهش قریب به ۳۰ درصدی تورم طی سال‌های ۹۲ تاکنون، گفت: نگه‌داشتن این تورم بدون توجه به لزوم رونق اقتصادی، مشکلات دیگری را ایجاد خواهد کرد لذا دولت تاکید دارد که امسال سال رونق اقتصادی باشد و  آمار ۴,۴ درصدی رونق اقتصادی، ۸.۸ درصدی رشد صنعتی و ۰۴ درصدی رونق کشاورزی، نشان‌ از این مهم دارد.

واعظی آمارهای ارائه شده را نشان‌دهنده ثمربخش بودن تلاش‌های دولت یازدهم در حل مسائل با دنیا دانست و گفت: امروز بخش اعظمی از تحریم‌ها برداشته شده و آنچه باقی مانده بیشتر در بخش بانکی است که امیدواریم به تدریج برداشته شود.

وزیر ارتباطات توجه دولت به روستاها و مناطق محروم را یادآور و متذکر شد: ما هم می‌دانیم که با دادن عدد و رقم همه چیز عوض نمی‌شود مگر اینکه همه این اقدامات به رونق اقتصادی منجر و به شکلی تبدیل شود که مشکلات معیشت مردم رفع شده و این کاهش مشکلات در سفره مردم قابل مشاهده باشد.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.