۲۷ مهر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۲۵۳۸ ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۲دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

در همایش بزرگ دهیاران بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس که معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز حضور داشت، مدیر جهاد کشاورزی و روسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و صندوق کارآفرینی امید این شهرستان نیز به بیان نقطه نظرات خود برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پرداختند.

به گزارش شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی به نقل از ایسنا، «قاسم سمیعی»، در همایش بزرگ دهیاران بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس، با موضوع اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، اظهار کرد: طبیعت و اقلیم کم نظیر و تنوع اقوام با فرهنگ‌های مختلف گلستان، ظرفیت‌های زیادی را برای توسعه و ایجاد درآمد پایدار برای مردم این استان به‌ویژه در مناطق روستایی فراهم کرده است.

وی با تأکید بر ضرورت شناسایی این ظرفیت‌ها در هر روستا، گفت: اگر این ظرفیت‌ها به خوبی شناسایی شود، می‌توان با بهره‌گیری از توان اقتصادی مردم روستا و نیز همراهی بخش خصوصی و یا با استفاده از تسهیلات پیش‌بینی شده معاونت توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری، در ایجاد درآمد پایدار برای روستائیان اقدام کرد.

سمیعی، نقش روستاها را در تحقق اقتصاد مقاومتی پررنگ و مهم دانست و خاطرنشان کرد: افزایش بهره‌وری در تولیدات کشاورزی، ترویج کشت محصولات گلخانه‌ای، توسعه باغات و نیز استفاده بهینه ازمنابع آبی از دیگر محورهای تحقق اقتصاد مقاومتی در روستاهاست.

وی با تأکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی صحیح در خصوص راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی به روستائیان از طریق رسانه‌ها، تصریح کرد: آگاهی مردم نسبت به این موضوع(اقتصاد مقاومتی) مشارکت آنان را به دنبال دارد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان هم‌چنین از ارائه ۱۲ طرح از سوی این استان برای استفاده از تسهیلات معاونت توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری خبر داد و گفت: کارمزد این تسهیلات در روستاهای مرزی صفر درصد و در دیگر روستاها سه درصد با دو سال تنفس است ضمن این‌که شرط استفاده از این تسهیلات تشکیل تعاونی با حداقل ۲۵ عضو سرپرست خانوار در روستاهاست.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.