۰۵ مرداد ۱۳۹۶

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۲۴۷۹۱ ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰ دسته : بانک مرکزی, رصد اخبار, نظام مالی
۰

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه در سه ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۶ تعداد ۲۸۰ هزار فقره وام ازدواج به حساب زوج‌های جوان پرداخت شده است، اظهار داشت: علت تاخیر دو ماهه دریافت وام ازدواج برخی از زوجین به انتخاب یک بانک خاص توسط تعداد زیادی از متقاضیان باز می گردد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد مقاومتی (مقاومتی نیوز) به نقل از فارس،  علی اصغر میرمحمد صادقی در خصوص علت عدم ابلاغ سهمیه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به بانک‌ها، اظهارداشت: به بانک‌ها اعلام کردیم فعلا تسهیلات ازدواج را پرداخت کنند و به زودی سهمیه بانک‌ها را ابلاغ می‌کنیم.

وی افزود: در ۳ ماهه اول امسال بانک‌ها ۲۸۰ هزار فقره وام ازدواج پرداخت کرده‌اند.

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که چرا برخی متقاضیان وام ازدواج در مدت یک هفته وام خود را دریافت می کنند اما برخی دو ماه در نوبت معرفی به شعبه می‌مانند، گفت: این اتفاق به این دلیل است که تعداد زیادی از متقاضیان در سامانه یک بانک خاص را برای دریافت وام ازدواج انتخاب می‌کنند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در اصفهان اغلب متقاضیان بانک ملی و صادرات را انتخاب می‌کنند و این دو بانک با حجم وسیعی از تقاضا روبرو می‌شوند که این پدیده افزایش زمان انتظار دریافت وام را به دنبال دارد.

میرمحمد صادقی تصریح کرد: بانک مرکزی برای مدیریت تقاضا، سامانه را برای برخی بانک‌ها می‌بندد و ثبت‌نام‌ها را به دیگر بانک‌ها هدایت می کند.

وی اضافه کرد: همین مساله باعث می شود فردی که در یک بانک کم متقاضی ثبت نام کرده در مدت یک هفته وام ازدواج را بگیرد و فرد دیگر یک یا دو ماه در نوبت بماند.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود