۰۵ مرداد ۱۳۹۶

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۲۴۵۱۱ ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶ دسته : رصد اخبار, غذا و کشاورزی, وزارت کشاورزی
۰

طبق اعلام معاون وزیر جهاد کشاورزی خرید گندم در تمامی استانها بغیر از خوزستان و بوشهر ادامه دارد و تاکنون بالغ بر ۶ میلیون و ۲۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد مقاومتی (مقاومتی نیوز) به نقل از فارس، یزدان سیف معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه تا عصر روز سه شنبه ۲۰ تیر ۹۶ مقدار ۶ میلیون و ۲۰ هزارتن گندم در ۳۱ استان از گندمکاران تحویل و خریداری شده است، از خرید تضمینی بیش از ۱۶۶ هزار تن انواع دانه روغنی کلزا، آفتابگردان و گلرنگ نیز همزمان با گندم در کشور خبر داد.

این در حالی است که وی اعلام کرد خرید تضمینی گندم در حال حاضر در تمامی استانهای کشور، به استثنای خوزستان و بوشهر که خرید در آنها به پایان رسیده، ادامه دارد و مراکز خرید مستقر تاکنون بالغ بر ۶ میلیون و ۲۰ هزار تن از این محصول را از گندمکاران خریداری کرده‌اند.

سیف، ارزش ریالی گندم‌ خریداری شده را بالغ بر ۷۸ هزار میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: تاکنون مبلغ ۴۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بابت خرید گندم به کشاورزان پرداخت کرده‌ایم که حدود ۶۰ درصد کل بهای گندمهای خریداری شده می‌باشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه گفت: وزارت جهادکشاورزی و شرکت متبوع، کلیه مطالبات کشاورزانی که تا تاریخ ۱۵/۳/۱۳۹۶ گندم خود را تحویل مراکز داده و ثبت سامانه خرید شده‌اند، بطور کامل پرداخت کرده و آن دسته از کشاورزانی که تا تاریخ  ۱۰ تیرماه جاری به ما گندم فروخته اند، نیز حداقل ۵۰ درصد پول محصول خود را دریافت کرده‌اند و امیدواریم با تأمین منابع این تاریخ در هفته آتی به روز شود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران استان‌های پیشرو در زمینه خرید گندم را شامل؛ خوزستان با یک میلیون و ۳۵۱ هزارتن، گلستان یک میلیون و ۷۹ هزار تن و فارس ۷۷۳ هزار تن برشمرد.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود