۲۰ آذر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۲۰۲۷۳ ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در حوزه محرومیت زدایی با مدلی منحصر به فرد اقدام به اجرای طرح‌های اقتصادی در مناطق محروم کشور می کند. در این طرح ها ۵۱ درصد از سرمایه توسط بخش خصوصی تامین می گردد و سرمایه ۴۹ درصدی بنیاد طی ۳ تا ۵ سال به بخض خصوصی واگذار می گردد.

به گزارش شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی، ۳۷۳۳ نفر در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ی استان کرمان با مشارکت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در طرح‌های توانمندسازی اقتصادی این استان، صاحب شغل پایدار شدند.

بنیاد برکت در ۹ سالی که از تأسیس آن می‌گذرد تلاش کرده است در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور کارآفرینی کند.

مشارکت مالی در تحقق ۱۴ طرح توانمندسازی اقتصادی در استان کرمان بخشی از فعالیت این بنیاد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در این مسیر بوده است.

مجموع سرمایه‌گذاری انجام شده بنیاد برکت در این طرح‌ها بالغ بر ۲۰۰۹ میلیارد ریال بوده است.

مدل مشارکت بنیاد برکت در طرح‌های اقتصادی مناطق محروم کشور، مدلی انحصاری و منحصر به فرد است که برای نخستین بار در ایران توسط این بنیاد اجرا شده است.

توانمندسازی کارآفرینان با هدف محرومیت‌زدایی، تولید و ایجاد اشتغال پایدار در راستای اقتصاد مقاومتی از اهداف اصلی بنیاد برکت به شمار می‌رود.

بنیاد برکت از سال‌ ۸۹ در طرح‌های توانمندسازی اقتصادی استان کرمان مشارکت کرده است و در حال حاضر این مشارکت در ۳ طرح تداوم دارد.

این بنیاد پس از ۳ تا ۵ سال از راه‌اندازی طرح توانمندسازی اقتصادی، سهام خود را به شریک کارآفرین خود واگذار می‌کند.

طرح‌های توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی که این بنیاد در استان کرمان در آن‌ها مشارکت کرده در نزدیکی شهرهای کرمان، بافت، رفسنجان، عنبرآباد، جیرفت، بم، رابر، دارزین و رودبار جنوب فعالیت دارند.

در این طرح‌ها تولید مواد غذایی‌، سنگ مصنوعی، محصولات معدنی‌، خوراک دام، گیاهان دارویی‌، ورق‌های فشرده، فرآوری خشکبار، میوه و سبزیجات، محصولات گلخانه‌ای، ذخیره‌سازی گندم و تولید آرد و همچنین پرواربندی گوساله و گوسفند، تحقق یافته است.

بنیاد برکت تاکنون در ۳۰۵ طرح توانمندسازی اقتصادی با حجم کل سرمایه‌گذاری ۵۴۸۶۰ میلیارد ریال در مناطق محروم کشور مشارکت داشته است.

این طرح‌ها برای بیش از ۱۸۰ هزار نفر از ساکنان مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور، شغل پایدار ایجاد کرده است.

محور اصلی فعالیت‌های بنیاد برکت که از آذرماه سال ۱۳۸۶ زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) شروع به کار کرد، توانمند‌سازی کارآفرینان، با هدف محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال و کار آفرینی بود.

سقف مشارکت بنیاد تا ۴۹ درصد است و شریک این بنیاد همواره یک سرمایه‌گذار ۵۱ درصدی است.

منبع: روابط عمومی بنیاد برکتجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.