۳۱ خرداد ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۱۴۷۹۲ ۰۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶ دسته : دیگر رسانه‌ها, راه و ساختمان
۰

شرکت‌های سازنده واگن‌های قطار در چین ۲۲ قرارداد جداگانه برای تحویل واگن قطار به ایران منعقد کرده‌اند. دو شرکت از این شرکت ها قرارداد تحویل ۲۷۰ واگن را با ایران بسته اند.

به گزارش شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی به نقل از کای‌ایکسین، شرکت‌های سازنده واگن‌های قطار در چین ۲۲ قرارداد جداگانه برای تحویل واگن قطار به ایران منعقد کرده‌اند. ایران تلاش می‌کند تا بزرگترین سیستم ریلی شهری را در خاورمیانه ایجاد کند.

براساس اطلاعیه‌ منتشرشده، شرکت بین‌المللی نورینکو چین از یک قرارداد ۱۰۰ میلیون دلاری برای ساخت ۷۰ واگن برای تحویل به متروی تهران خبر داد.

شرکت نورینکو معمولاً در زمینه ساخت وسایل و تجهیزات نظامی فعالیت می‌کند و برای ایران در زمینه ساخت سیستم‌های حمل و نقلی براساس قرارداد منعقد شده کمک می‌کند.

در سال ۲۰۱۵ بر اساس سرمایه‌گذاری مشترک ۱.۳ میلیارد دلاری قراردادی برای تولید و عرضه حدود یک‌هزار واگن به متروی تهران امضا شد. این سرمایه‌گذاری مشترک، قراردادی برای ساخت واگن موردنیاز خط ۶ متروی تهران بود که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال تکمیل شود.

در یک قرارداد جداگانه، شرکت CRRC توافق جداگانه‌ای را برای ساخت ۲۰۰ واگن باقی‌مانده در تهران به جای چین منعقد کرده است، سفارش اولیه این واگن ۳۱۵ عدد بوده است.

حسین رجب صلاحی مدیرعامل اداره حمل و نقل راه‌آهن ایران گفته است؛ این قراردادها سطح صنایع ایران را افزایش داده و فرصت‌های شغلی جدیدی ایجاد خواهد کرد.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.